Garanti ve İade Şartları

1. Garanti koşulları

Edutoys.com.tr’deki tüm ürünler firma garantisi altındadır.
Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulabileceğiniz en yakın mağazamızı arayarak, 30 gün içerisinde garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

2. Sipariş iptali ve iade işlemleri

İptal

Sipariş Henüz Gönderilmediyse;

"Mesajlarım" bölümünden mesaj göndererek veya hafta içi sabah 09:00 akşam 19:00 saatleri arasında 0312 328 61 75
numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri Servisimizi arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Sipariş Kargoya teslim Edildiyse;

Eğer faturanız kesilmiş ve siparişiniz kargoya verilmiş ise iptal işlemi yukarıda belirtilen yöntemlerden biri kullanılarak haber verildikten sonra ürünün faturası, kargo teslim belgesi ve ürünün kendisi Edutoys.com.tr’ye eksiksiz ve sağlam olarak teslim edildikten sonra gerçekleştirilir. Bu tür iptal işlemlerinde kargo giderleri alıcıya aittir.


İade

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde ürün faturası ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


İadeler orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Faturanın alt kısmındaki iade bölümünü eksiksiz olarak doldurup imzalayarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir.
Kargo bedeli ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek geri kalan iade bedeli kadar tutar müşteriye iade edilir. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.